Денови на македонска фотографија 2024

11.06.2024 09:39
Денови на македонска фотографија 2024

Денес, 11 јуни (вторник) во Културно информативен центар - Скопје со почеток во 20 часот ќе биде отворена изложба и ќе бидат доделени наградите во рамки на 62-рите „Денови на македонска фотографија”.

На конкурсот беа пријавени речиси 50 автори со над 270 фотографии од која стручното жири ги избра наградените во неколку категории.

ДМФ претставува резиме на македонското фотографско творештво во тековната година и е најстара фотографска манифестација во Р. Северна Македонија.

ОкоБоли главаВицФото