Да не ми се мотате околу куќа

19.06.2024 10:56
Виц икона

Стариот бршлен уморен се вратил од работа и легнал да се одмори. Заиграниот син го прашал:

- Тато, можам ли да викнам другар да си играме?

- Можеш, сине, само немој да ми се мотате околу куќа!

 

ОкоБоли главаВицФото