Пред пет години на филм се предвидеа настаните од Јапонија

15.03.2011 13:32
Пред пет години на филм се предвидеа настаните од Јапонија

Станува збор за филмот на Шинџи Хигучи, чие дејствие се заснова на книгата на Сакуја Коматсуа.

Имено, пред пет години овој јапонски режисер го сними филмот „Потонувањето на Јапонија“ чие дејствие ужасно потсетува на настаните што се случија за време на изминатиов викенд.

Поради овие настани филмот повторно се најде во центарот на вниманието, бидејќи неговата приказна се заснова на катаклизмата на која и’ претходеле земјотрес, разбуден вулкан и цунами.

Погледнете трејлер од филмот за да споредите со актуелните настани во Јапонија.

извор: Jutarnji list

Ova e eftin senzacionalizam,

Ova e eftin senzacionalizam, i toa od najlos tip!!! Vakvo nesto ne smee da mu se sluci na portal koj se deklarira deka e kulturen!!! Ova e na nivo na nekoi glupi blogovi ili onie mk portali sto objavuvaat samo golotija i eden kup gluposti. Sramota!!! Mizerija!!!

Нема никаков сензационализам

Нема никаков сензационализам во веста пренесена од хрватскиот Јутарњи лист. Ниту е, пак, толку шокантно што писатели и филмаџии имале визија на катастрофа, оти живееме во фрагилен свет и катастрофите веќе не се далеку од никого.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото