ВТОРИТЕ ТРИ НЕДЕЛИ:ВЛАСТА НЕ ЗАПИРА НА ПАТОТ КОН БЕЗДНАТА

06.05.2011 12:41
ВТОРИТЕ ТРИ НЕДЕЛИ:ВЛАСТА НЕ ЗАПИРА НА ПАТОТ КОН БЕЗДНАТА

За колку пари нè задолжи владата на Груевски? Колку нови вработувања имаше во јавниот сектор? Статистики кои покажуваат дека состојбите во земјава драматично се влошиле - од насилства во училиштата, носење огромен број закони до деградирано јавно здравство и минимум вложувања во културата.

Потсетување на Првите шест недели: од задолжувања и ветувања до клеветење и закани.

Лапајте од сорос додека

Лапајте од сорос додека можете пошто и тој извор ќе секне

Лапаат твоите груевисти,

Лапаат твоите груевисти, идиоте, и тоа лапаат со лопати! За само шест предизборни недели (а има уште цели четири недели до изборите!) ја задолжија земјава за 600 милиони евра!

Сега лапаат пари. По нокаутот

Сега лапаат пари. По нокаутот што ќе го добијат на 5-ти ќе лапаат гомна во Идриз Бања.

„Елоквентно“ и

„Елоквентно“ и „продуховено“.

Типично за еден квази човек.

Браво.

Излегоа фотографии на

Излегоа фотографии на статуата на Александар Македонски направени во хангарот на Маринели. Толку е одвратно огромен да станува јасно зошто нема да го постават пред изборите иако е готов. Изгледа самото опкружување на Груевски сфатило дека е претеран и ќе биде многу лош предизборен потез. Кога ќе се постави на плоштад (иако и самото поставување изгледа како градежен подвиг), ќе биде толку несразмерен и преголем за околината и плоштадот да и најголемите ентузијасти на Скопје 2014 и најнезинтересираните ќе сфатат дека нешто не е во ред со целата работа. Одвај ќе се гледа копитото на коњот кога ќе си во близина. Попровинцијално, поневкусно и поналудничаво - здравје!. Окно и ГЕМ ќе можат да си одат дома. Сите колумни за Скопје 2014 ќе можат да ги заборават, ќе нема подобар аргумент за забеганоста пред убедливоста на глетката.

Тргна двокатниот автобус од

Тргна двокатниот автобус од постојката.Маранело црвен,одзема здив на прв поглед...Внатре:студентка,баба и мајка со дете...
''Се чувствувам како во Лондон или Париз''-кажа студентката и на момент заборави на фактот што живее во дом во кој се користи едно вц на 50 студенти,а можеби и од него ќе ја набркаат доколку не си зеде членска од тие ''преродбениците''.
''Прекрасно е,уживам во глетката и во возењето''-одговара бабата на прашањето на новинарите како е во новиве автобуси која исто така подзаборавила на фактот што се враќа од аптека,а за лековите морала да издвои од нејзината скромна пензија и да ги плати приватно бидејќи ги нема на картон.
''Госпоѓо што мислите за новиве автобуси,КОИ СЕ ДОНАЦИЈА ОД ВЛАДАТА?!''
''Супер се,подобро се чувствувам сега кога се возам во градски превоз''-одговори мајката која подзаборави на ратата од кредитот што морала да ја прескокне за да си го нахрани чедото месецов...

Луѓе, ние не сме разбрале

Луѓе, ние не сме разбрале дека во Македонија се случува економски бум! Еве ги слушам од леарниците Маринели и Јеремиќ. Газдите одушевени! Вакви парчиња уметност одамна немало, презадоволни, тимот што победува не се менува итн. Конечно и на нас ни осамна. Вакви економски експерти не можеа да постигнат ништо помалку. Гледајќи ги столбовите на уставниот суд, ми текна дека можеби во следните 100 чекори преродбата би требало да го претвори центарот на Скопје во филмски студија. Би можел на пример да се снима римејк на Бен Хур! А покрај плажи и барови во иднина државата треба да влезе и во бизнис со диско клубови и коцкарници. Лас Вегас ќе ни позавиди! Ние Македонциве, ко што не дал Господ итри, саде пари ќе броиме и коктели ќе си пиеме, завалени во лежалките на плажа.

мноооогу забава

мноооогу забава

Чекај ова постериве се од СДС

Чекај ова постериве се од СДС или од Сорос-Македонија? Уствари нема везе едно те исто е.

Битна е пораката која ја

Битна е пораката која ја пренесуваат.

А пораката е секогаш иста

А пораката е секогаш иста ВМРО се катастрофа - само СДС (Бранко) е спасот. Од 1993 навака...

За оние кои не пратат доволно

За оние кои не пратат доволно вести...а и воопшто оние кои не се во тек со политичката ситуација во МК...

Може ли да наведете линкови или конкретни места каде што можат да се проверат овие засега полувистини и памфлети?

Благодарам.

Jana не! Сега и официјално

Jana не! Сега и официјално окно има повтрда дека некој се заинтересирал за овие глупости.

Слични содржини

Активизам / Психологија / Живот
Активизам / Психологија / Живот

ОкоБоли главаВицФото