Филмографијата на Кјубрик

27.05.11 12:59

Уметникот Вутисет Мартин се досетил да го создаде ова видео во чест на целосната филмографија на неговиот омилен режисер, Стенли Кјубрик.

Преку реинтерпретација на боите, обрасците и фонтовите од различните филмви на овој светски познат филмаџија, тој ни дава еден сосем поинаков поглед врз неговото дело.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото