Скулптура од чепкалки

11.07.11 09:36

„Тркалање низ заливот“ (Rolling through the Bay) е најголемата кинетичка скулптура во светот, целосно изработена од чепкалки за заби.

На нејзиниот творец, Скот Вивер, му биле потребни над 35 години и 100 000 чепкалки за да го изгради ова чудо! Браво!

 

ОкоБоли главаВицФото