Постери: Окупирај го Волстрит

05.12.11 12:04

Протестите кои се водат под називот „Окупирај го Волстрит“ веќе ни се добро познати на сите нам. Станува збор за протести на Американците против алчните банкари и политичари поради чии (не)дела САД, па и поголемиот дел од светот се најдоа во економска криза.

Овде ви претставуваме седумнаесет постери кои од различни дизајнери, кои, пак, на свој начин ги поддржаа протестите, ги илустрираат идеологијата, борбата и пораките на луѓето кои повеќе од два месеци демонстрираат низ американските улици.

*КЛИКНИ НА СЛИКИТЕ ЗА ПОКРУПЕН SLIDESHOW

 

*КЛИКНИ НА СЛИКИТЕ ЗА ПОКРУПЕН SLIDESHOW

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото