ДУИ се припои кон ВМРО – ДПМНЕ

06.02.2012 19:18
ДУИ се припои кон ВМРО – ДПМНЕ

Припојувањето продолжува. Откако ВМРО-НП и ВМРО-Обединета се припоија кон ВМРО-ДПМНЕ, централниот комитет на ДУИ донесе одлука и „интегративците“ да се интегрираат во ВМРО-ДПМНЕ.

„ДУИ значи Демократска Унија за Интеграција, па затоа е сосем нормална и очекувана одлуката демократски да се интегрираме во Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ“ – изјави Алтан Грубијанов, кој стана нов портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

И за аналитичарите од „Павел Шатев“ и „Димитрие Чуповски“ нема ништо неочекувано во одлуката на ДУИ за интегрирање во демократската партија за македонското национално единство: „Со донесувањето на законот за амнестија на воените злосторници од УЧК, и со договорот за нивно пензионирање, беа отстранети сите препреки за демократско интегрирање на ДУИ во ВМРО“ – изјавија од „Павел Шатев“. „Очекуваме трендот за припојување во ВМРО да продолжи, и примерот на ДУИ да го следат и ДПА, НСДП, ЛДП, и СДСМ. Кој не сака да се припои во ВМРО-ДПМНЕ, тој е очигледно противник на македонското национално единство и изрод од славната Гоцева раса. За такви предавници не би требало да има место на македонската политичка сцена“ – изјави експерт од институтот „Димитрие Чуповски“, кој сакаше да остане анонимен.

Од новата обединета ВМРО-ДПМНЕ најавија повеќе активности и проекти со кои ќе се одбележи постигнувањето на македонското национално единство: заедничко денско градење и ноќно рушење на снежна црква-музеј на скопското Кале; Вевчанско-Велештански карневал со националистички оргии и палење на знамиња; национален конкурс за најдобри графити на теми „Голема Македонија“ и „Голема Албанија“; навивачки карван на кој ќе се презентира навивачката култура на обединетите антички Македонци, „лишена од деструкција, а преполна со позитивни емоции“.

Abe koj vi e ovoj licniot

Abe koj vi e ovoj licniot podolu so onolku statii??? Sorosoid e??? Sigurno ne e od nasite.

Koja kretenska budala

Koja kretenska budala sostavi ovakvi glupavi odgovori na anketava levo i podolu??? Za prvacinja e nameneta anketata ili za ljudi so pod 2 gr. mozok?????

A2 kje se pripoi kon A1....

A2 kje se pripoi kon A1....

A, i crvenio pijandura mozebi

A, i crvenio pijandura mozebi kje se pripoi kon drugar mu u kelija a????

mislev da iskomentiram use

mislev da iskomentiram use neso u vas stil ama mislam deka e uzalud izgubeno vremeto da si go tracam na ovoj oloski sajt. Aj cao!!!!

Очигледно дека колумната ја

Очигледно дека колумната ја погодила својата поента.Штом буди вакви реакции кај патриотот(со мала буква нормално),и плука по колумната и по сајтот.
Плука, ама тоа значи пак дека господинот сепак ги следи содржините на ОКНО.
Затоа продолжете со колумните.

Најнови вести: Лидерот на

Најнови вести: Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, вечерва тајно ја напушти СДСМ, го изгаси светлото и пребега во ВМРО-ДПМНЕ.

Ne gledam MTV.pa neznam sto

Ne gledam MTV.pa neznam sto tocno rekol toj Altan.Moeto mislenje veke go iznesov vo rubrikata BOLI GLAVA.Do vlado;malku li ti se mediumite pod kontrola na DPMNE ta se obrakas ovde./normalno koj nema argumenti trese zeleni/ Ne mi e krivo sto laze krivo mi e sto veruva deka jas mu veruvam.G-dine Zarko po se izgleda imame rabota so golem mangup koj se izmetnal kako prababamu, no taa jadna pocinala od budalavstini. Pozdrav.

Мала корекција, прво ДПМНЕ се

Мала корекција, прво ДПМНЕ се припои кон ДУИ, кога направија коалиција УЧК-ВМРО.

Слични содржини

Жарко Трајаноски
Жарко Трајаноски
Жарко Трајаноски
Жарко Трајаноски
Жарко Трајаноски
Жарко Трајаноски

ОкоБоли главаВицФото