Да ти кажам една тајна за животната средина

07.02.2012 12:05
Да ти кажам една тајна за животната средина

Детска сликовница за животната средина.

Текст: Benoît Coppée
Илустрации: Nicolas Viot

Упатуваме благодарност до Делегацијата на Европската Унија поради дозволата за објавување на нивното издание на окно.

Бесплатно преземете ја од линкот подолу:

ПрилогГолемина
071-da-ti-kazam-edna-tajna - Let me tell you a secret MK web.pdf2.9 MB

Слични содржини

Е-библиотека
Е-библиотека
Е-библиотека

ОкоБоли главаВицФото