Се забранува секс после 19 часот

08.02.2012 10:24
Се забранува секс после 19 часот

Пара вести дознаваат дека законот за забрана на продажбата на алкохол после 19 часот ќе биде проширен и на консумацијата на секс во истиот временски период, најави Министерството за внатрешни работи на Македонија. Од министерството велат дека ова е уште еден чекор кон ускладување со европските правила.

„Забраната на алкохол не е доволна, вечерниот секс исто така исцрпува, така што луѓето утредента тешко се будат и неволно одат на работа“, објаснуваат од министерството. „Во ЕУ оваа одредба донесе значаен пораст на ефикасноста и продуктивноста, така што, верувајте –оправдана е во целост.“

За спроведување на ваквата одредба ќе биде надлежна специјална полициска единица. Министерството за внатрешни работи за овие потреби купи 2000 џебни телескопи со помош на кои полицијата ќе надгледува што се случува во собите на граѓаните после 19 часот. Становите на кои се навлечени завеси и кои се осветлени со придушено светло ќе бидат сметани за посебно сомнителни, така што полицијата ќе има овластување да влезе и да провери што се случува во станот.

Со одредбата исто така се опфаќа и забраната за продажба на кондоми после 19 часот.

Висината на казните за непочитување на ова правило ќе се движи во зависност од тежината на прекшокот. Па така, орален секс после 19 часот ќе се казнува со 120 000 денари, пенетрацијата со 160 000 денари, а аналниот секс ќе ги чини прекршителите дури 240 000 денари.

Градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, изјави дека ова ќе помогне да се измени и имиџот на Скопје во светот кој, според коментарите на странските туристи, досега важел за град во кој за малку пари можеш да се напиеш и да боцнеш нешто во исто време.

Извор: njuz.net

А до колку часот важи

А до колку часот важи забраната? Дали ќе може да практикуваме утрински секс?

Ke mi vleze vo domot i ke

Ke mi vleze vo domot i ke umre vednas vo istiot moment

tokmu taka drugar! neka

tokmu taka drugar!

neka vleza mrtov ke go iznesat mame im ebam na ovaa drzava ina zakoni! mrsss!!!

Od kade e ovaa ideja deka

Od kade e ovaa ideja deka vaka ke se priblizime do EU? EU nemaat vakov zakon, barem kolku sto mozam jas da najdam na internet ne postoi takvo nesto... Slobodno neka go me nabljuduvaat i prisluskuvaat so pravam vo sopstveniot dom, pa ke vidi celo ministerstvo na koj internacionalen sud ke prezivee. Se e za vo ludnica od nasava vlada. Uste sto li nema da izmislat. Koga veke e ocigledna diktaturata, neka stavat pristoen raspored vo kolku saat, kako i kade terba da gi zadovoluvam drugite osnovni potrebi kako ishrana, disenje itn itn..

Zarem dises?!?!?! Uspea da

Zarem dises?!?!?! Uspea da nabavis dozvola za toa?

Ovie ili se retardirani ili

Ovie ili se retardirani ili mislat deka prvi april godinava e porano...Kje nabavat teleskopi za da ne spiuniraat po doma?!?!?! G-dine gradonacalnice budzetot puni go na dr nacin, poso ako ti si star i ti trebaat dopolnitelni sredstva za onaa rabota koja ja zabranuvas, nekoi samo posle 19 imaat moznost da uzivaat vo nea :P....Ne se razbiram mn mn ama mislam deka spiuniranjeto bese kaznivo taka? NI ti, a ni bilo koj nema pravo da ni ja narusuva intimata jasno? BOLNI LUGJE!!!

Ke mi se fanat za topkite oni

Ke mi se fanat za topkite oni ke mi kazat na mene koga jas da imam sex ebati defecite

da se desi to ne6to da me

da se desi to ne6to da me prese4at taka ke letni od 3 ti sprat glave4ki dzandarot i nema nikogas da mu tekni da vlezi pak ;) pozz i tolku glupi zakoni nemora namesto narkomanite da gi barate vie eba4ite sakate da gi se4ite badijala ;) trkala edni

не се возбудувајте толку

не се возбудувајте толку заебанција е исто ко и во 2011 што имаше некоја страна вакво срање напишано

Najinteresen moment koga

Najinteresen moment koga komentarite mi se posmesni od samata zaebancija :)

dali vi fale nesto bre

dali vi fale nesto bre maloumni????
neli gledate deka e zaebancija??

ili vie samo si barate pricina za da se prepukate!!!

c,c,c

znaete vie ja sto pravam doma

znaete vie ja sto pravam doma posle 7 doma sto sakam mozam da pravam

А ако ја фукам жената на

А ако ја фукам жената на џандарот што ќе сака да ме апси колку ми е казната?

da vi go ebam komunistickio

da vi go ebam komunistickio zakon

da dade gospod pak da se

da dade gospod pak da se vrati 1963

Напрај го воа и нема да бидиш

Напрај го воа и нема да бидиш градоначалник дефинитивно хахаха

Citam, citam...Celo vreme

Citam, citam...Celo vreme ocekuvam da pisi deka e majtap...!!! Ova ne e tragicno, ova e tragikomicno!!! Ova e cist prekrsok na privatnosta na domot, koja eUstavno zagarantirana!!!

abe ne se gubite nema sansi

abe ne se gubite nema sansi ova da e vistina ve lazat cc site poveruvale koj ke mi zabrani doma da klecam cc ...

Izvor Njuz.net ccc a njuz e

Izvor Njuz.net ccc a njuz e srpski ili hrvatski portal nema vrska ova e lazno samo da ima gledanost na stranicata prostaci se ovie sto mislat deka ke poveruvame

Poglupavi odgovori, kako i

Poglupavi odgovori, kako i tekst ne sum videl.

Oak dupka vo zakonot..ne

Oak dupka vo zakonot..ne posocija nisto za racna obrabotka...
udrete Sega...podlakticite naaaaaa

Тури му куро на народ без

Тури му куро на народ без смисла за хумор... жално, жални коментари... а кога ќе размислам, ваков закон е премек, стерилизација треба, ставаш мадињата во мини-гилотина и решаваш IQ тест, кој изваде под просек - чкрап!

А за невработени важи ова?

А за невработени важи ова?

hahahahahahhahahahahahahahaha

hahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahaha

hahahaha car!!

hahahaha car!!

Ќе ве тужам за клевета xD

Ќе ве тужам за клевета xD

DALI OVIE SE NORMALNI BE? E

DALI OVIE SE NORMALNI BE? E BAS POSLE SEDUM KE EBAM OD SEA

Сомнително лице, потполно се

Сомнително лице, потполно се согласувам со тебе...ало бе луѓеееее, Пара вести се ова, дали сте вие нормални?!?!?!...Боже, боже, народ со блага ретардација...Страшно!!

вррска нема

вррска нема

ova potvrduva deka nashata

ova potvrduva deka nashata vlada ne e sexualno aktivna za da znae kakovo e utrinskoto raspolozenie posle sex

Ова потврдува дека просечниот

Ова потврдува дека просечниот читател на Окно пати од лесна умна ретардација или?

Ццццц, не ќе да е лесна

Ццццц, не ќе да е лесна :)))))

pffffffffffffffffffffffffffff

pfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

So that's the case? Quite a

So that's the case? Quite a revealtion that is.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото