Барок-бурек национализам

15.02.2012 14:18
Слободан Унковски

Историјата на Скопје (зошто не и на Македонија, зашто овој рак е проширен низ целава земја) еден ден ќе се дели на турски период, српскo владеење, бугарска окупација во Втората светска војна, држава Македонија во социјализам, независна Македонија и Македонија под окупација на агресивниот, да речам, барок-бурек национализам.

Слободан Унковски, „Утрински весник“, 15.02.12.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото