Скулптури од Ron Ulicny

19.03.12 11:08

Рон Улични (Ron Ulicny) е американски уметник кој живее и твори во Портланд, сојузна држава Орегон. Тој им го привлече вниманието на уметничките критичари поради своите необични скулкптури.

*КЛИКНИ НА СЛИКИТЕ ЗА ПОКРУПЕН SLIDESHOW

 

*КЛИКНИ НА СЛИКИТЕ ЗА ПОКРУПЕН SLIDESHOW

 

ОкоБоли главаВицФото