НЕ за верски објекти на плоштадот

13.08.2009 15:25
ne-za-verski-plostad.jpg

АКЦИЈАТА ЗА ПРИБИРАЊЕ ПОТПИСИ ЗА ПОДДРШКА НА ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА ОПШТИНСКИ РЕФЕРЕНДУМ

ЧЕТВРТОК (13.08.2009), ВО 18.00 ЧАСОТ НА СЛЕДНИТЕ ПУНКТОВИ

- Плоштад Македонија, секој работен ден од 18 до 21 часот

- Културен центар Точка, секој работен ден и в сабота од 10 до 17 часот

- Кај фонтаната во Градски парк, в сабота и в недела, 16 и 17 август, од 10 до 14 часот.

Граѓани за Европска Македонија и Плоштад Слобода

Повеќе за иницијативата и за локациите за поддршка (.pdf 1.4MB)

За нови информации проверувајте тука

Apsonutno NE!!! Zosto na

Apsonutno NE!!! Zosto na nikoj ne mu e griza kako izgleda nasiov grad, tuku go sfakaat kako nacin za pravenje pari???!!!
Zosto ne napravat ubava fontana, zosto ne go oplemenat prostorot so uste zelenilo i cvekinja.....
Povtorno - apsolutno NE za verski objekti na plostadot!!! 

Како жител на Скопје и

Како жител на Скопје и Општина Центар бев и се потпишав, а пред да се потпишам на таа девојката и тој човекот што ги собираа потписите јавно им кажав дека воопшто не се согласувам со вашето (на ГЕМ) залагање за компромис и промена на името и дека не се согласувам и ми сметаат секојдневните навреди и потсмевања кон Македонците, Македонија и македонската историја, култура и битие од Бранко Героски, Жарко Трајаноски... Во секој случај, оваа иницијатива ја поддржувам и затоа и го дадов мојот потпис и се надевам на успех. Во 21 век плоштадот треба да е простор за дружење, собири и културни манифестации, а не место за верски објекти и поделби.

Слични содржини

Никола Гелевски
Јавни Простори
Активизам / Свет

ОкоБоли главаВицФото