Хенрик Вибсков

27.07.2012 10:13
Хенрик Вибсков

Хенрик Вибсков е уметник, моден дизајнер и музичар од Данска. Своето уметничко образование го стекнал во Лондон на колеџот за уметност и дизајн Central Saint Martins. Тој е креатор на неколку модни колекции, докажан визуелен уметник на меѓународно ниво и музичар. Ви презентираме некои негови дела.

Извор: http://www.itsnicethat.com/

ОкоБоли главаВицФото