Оригами инсталации на улиците на Хонг Конг и Виетнам

17.08.2012 12:40
Оригами инсталации на улиците на Хонг Конг и Виетнам

Ова лето француската уметница, Мадмазел Морис, го аплицираше својот уникатен стил на урбани оригами инсталации на улиците на Хонг Конг и Виетнам. Шестоаголните оригами биле создадени во Париз, непосредно пред нејзината посета на Азија.

Посетете го нејзиниот веб сајт.

Слични содржини

Јавни Простори / Уметност
Јавни Простори / Уметност
Јавни Простори / Уметност
Јавни Простори / Уметност
Јавни Простори / Уметност
Јавни Простори / Уметност

ОкоБоли главаВицФото