Психоделичен музички спот направен од 15.000 кадри

07.09.2012 11:22
Психоделичен музички спот направен од 15.000 кадри

Овој нов музички спот на Марк Донахју и Шон Мајкл Вилијамс бил снимен во период од шест месеци, во две држави и претставува втор дел од дводелна серија која истражува некои интересни идеи во анимацијата. Според продуцентите, конечниот резултат е составен од околу 15.000 кадри, а за 3 до 4 секунди од спотот биле потребни од 6 до 8 часа работа.


Погледнете го спотот:

 

Слични содржини

Музика / Око / Музички спотови
Општество / Став / Филм

ОкоБоли главаВицФото