Slowdancer

08.12.12 13:22

Slowdancer е музичко видео за кантавторот Тим Мекарти (Tim McCarthy), изработено во 2012 година, во техника на стоп анимација.

Спотот е анимиран и режиран од страна на дуото Вук Митевски/Геко Ерген (Gökçen Ergene), кои повеќе од десет години работат на мулти-медијалениот проект наречен Калпазан (Kalpazan), кој дејствува во сферата на независниот театар, танц и анимација.

 

 

Слични содржини

Око

ОкоБоли главаВицФото