Заклетва

23.12.12 19:08

Видео од прославата за 18 години постоење на УМС на ВМРО ДПМНЕ, во кое актуелниот директор на Македонскиот Народен Театар  Дејан Лилиќ, во улога на револуционер (со свечен глас на Уметник кој се жртвува за Партијата), положува свечена заклетва пред Бога, пред Камата и Револверот, дека ќе и’ служи на Револуцијата до последната капка крв, додека звуците на елегичниот кавал ги полнат срцата на младите преродбеници во публиката, кои ракоплескаат во занес ...

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото