Двајцата инвеститори

28.12.12 19:18

Интервенција врз преводот на еден фрагмент од култниот ноар филм "Џунгла на асфалтот" (The Asphalt Jungle, 1950), во режија на Џон Хјустон. Овојпат главните улоги ги играат бате Саше, кумот Ставре и двајцата странски „инвеститори", Европјанец и Американец... Титл: Ноарчиња.

Двајцата инвеститори from rimidalvshakul on Vimeo.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото