Скопјанец насила ја грабнал својата сопруга за да ја натера да му биде девојка

29.01.2013 09:04
Скопјанец насила ја грабнал својата сопруга за да ја натера да му биде девојка

Скопјанката, која на 32 јануари годинава била пријавена како исчезната, во полиција изјавила дека ја киднапирал нејзиниот маж.

Според жената, која има 35 години, нејзиниот сопруг З.Е. и двајца негови другари ја грабнале, а потоа ја однеле на непозната локација каде што сопругот, со кој била во брак десет години, ја молел да се разведат и да ја продолжат својата љубовна врска како момче и девојка. Жената тврди дека сопругот ја грабнал за да ја натера да му биде девојка.

Во разговор со полицијата, скопјанецот негирал дека ја молел сопругата за развод, тврдејќи дека се договориле да му стане љубовница. Во возилото на З.Е. биле пронајдени траги и предмети на грабната жена, но медицинскиот преглед не покажал повреди кај неа.

Останува непознато дали таа ќе го прифати неговото барање за развод.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото