75 години Супермен

21.10.13 08:46

DC Comics ја прослави 75-годишнината од стрипот со краток анимиран филм кој ја прикажува еволуцијата на славниот суперхерој, од неговото прво појавување на насловната страница на „Action Comics #1“ до филмот „Човекот од челик“. Краткиот филм е плод на соработка помеѓу Зак Снајдер и Брус Тим.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото