Голи против хомофобијата

31.10.2013 07:01
Голи против хомофобијата

Членовите на веслачкиот клуб од универзитетот Варвик во Велика Британија одлучија да го кренат својот глас против хомофобијата. Младите спортисти позираа без облека за календарот кој ќе се продава во добротворни цели.

Тимот се надева дека ќе го повтори успехот од 2012 година, кога календарот е продаден за само неколку дена, дури во четириесет земји.

Средствата собрани од продажбата на календарот ќе бидат донирани на организацијата EACH (Educational Action Challenging Homophobia).

Извор: e-novine

ОкоБоли главаВицФото