Танчари меѓу нас

16.11.13 16:59

Проектот „Танчари меѓу нас“ (Dancers Among Us) на светски познатиот фотограф Џордан Матер донесува фотографии на кои секојдневните ситуации се претворени во динамични и честопати неверојатни сцени во кои човечкото тело е ЖИВО. Од грациозни, до комични па напнати, сите фотографирани танчари на различни локации ширум светот се „заробени“ во фотографии кои претставуваат охрабрувачко богатство, што нè повикува да уживаме во убавината на секој момент од животот.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото