Современ танц во 15 чекори

03.01.14 12:30

Ерик Вилкерсон, познат и како „современиот Ерик“ и неговата асистентка, на ироничен начин покажуваат како благодарение на само 15 движења, секој може да стане танчар или кореограф за современ танц.

Слични содржини

Уметност / Око

ОкоБоли главаВицФото