Најдобрите улоги на Филип Сејмор Хофман

03.02.2014 10:50
Најдобрите улоги на Филип Сејмор Хофман

Американскиот глумец и режисер Филип Сејмор Хофман (46) вчера беше пронајден мртов во бањата во неговиот стан во Менхетен. Како што пренесуваат медиумите, кога го пронашле оскаровецот, тој во својата рака имал забодена хиподермичка игла за која се верува дека во неа се наоѓала смртоносна доза на дрога.

Во чест на прерано заминатиот брилијантен актер, издвојуваме дел од неговите највпечатливи филмски улоги.

 

Truman Capote, Capote (2005)

Freddie, The Talented Mr Ripley (1999)

Lancaster Dodd, The Master (2012)

Father Flynn, Doubt (2008)

Gust Avrakotos, Charlie Wilson’s War (2007)

Brant, The Big Lebowski (1998)

Извор: metro.co.uk

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото