Бона чао

19.02.14 10:59

Славниот српски гитарист Мирослав Тадиќ и Мерима Кључо која свири на хармоника, снимија кратко видео со своја инструментална верзија на песната „Bella Ciao“ во знам на поддршка на граѓаните на БиХ, кои деновиве на жестоки протести ги бараа сопствените права и бараа одговорност од неспособната власт.

ОкоБоли главаВицФото