Буковски за губењето на невиноста

22.02.14 15:00

Во интервју за германскиот магазин „Космополитен“ од 1983 година, Чарлс Буковски сосема слободно раскажува за своето прво сексуално искуство: „Беше со проститутка кога имав 24 години. Ми беше важно да докажам дека сум маж. “

Слични содржини

Око

ОкоБоли главаВицФото