Постери за „Птици“ на Хичкок

01.03.14 13:40

Претставуваме мала колекција ретро постери за култниот филм „Птици“ на режисерот Алфред Хичкок. Постерите се изработени за проекциите на „Птици“ во Британија, САД, Јапонија, Франција, Чешка, Полска...

Извор: vintag.es

Слични содржини

Графички Дизајн / Око
Графички Дизајн / Историја
Графички Дизајн / Око
Графички Дизајн / Око
Графички Дизајн / Око / Историја
Графички Дизајн / Око

ОкоБоли главаВицФото