Лего бендови

20.03.14 13:54

Уметникот Адли Сјаири Рамли креираше извонредна серија слики од петнаесетина култни бендови во ЛЕГО верзија. На тој начин, бендовите што ја одбележале младоста на многу генерации, тој ги спои со играчката која веројатно го обележала и детството на истите генерации. Подолу може да ги погледнете Лего верзиите на Битлси, Бисти Бојс, Секс Пистолс, Пиксис, Смитс, Сајпрес Хил...

Извор: ufunk.net

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото