Аман бе Антиќ, играј си кошарка, не се мешај у политика!

21.03.2014 10:15
Аман бе Антиќ, играј си кошарка, не се мешај у политика!

Стварно бе ова спортистиве излегоа тешки копуци. Дошол некој од овие популистиве талибански од ДПМНЕ и се сликал со нив за политички поени, и овие одушевени им даваат поддршка со ФБ статуси иако немаат поим што овие гомнари прават од своите функции...

Даваат потписи, изјави, поддршки... Ало бре, што се кур вие разбирате од политика бре, вие гарант ни весници читате, ни портали, ни телевизија гледате, ниту пак знаете како се живее во Македонија! Цело време сте на печалба по белиот свет, заслужено си заработувате одлично, милиони евра т.е долари, што кур се мешате каде што не ви е местото, што се брукате, зошто си ја делите фан базата?! Па нели ве сакаат и опозиционери и талибанци, зошто вака станувате политички заморчиња, зошто се продавате бре за една стисната рака на тренинг, ало, копуци едни?!

Каде ви е бре одговорноста, знаете дека имате илјадници фанови зад вас, како можете да давате поддршка а не сте информирани кому давате поддршка? Знаете ли колкава штета правите? Па вие играте кошарка, фудбал, ракомет итн. во земји каде се живее по сосема други демократски и општествени стандарди од нашиве, зарем не сакате Македонија да биде како една Америка, Германија, Шведска, Франција итн. каде што играте и настапувате? Па како ќе биде со вакви копуци од ДПМНЕ на кои им давате поддршка?

Малку им се на тикварите од ДПМНЕ сите оние телевизии и радија и портали и милиони евра за билборди, па уште и вие спортските ѕвезди фалевте за тотално да завладее диктатурата и да биде згазена опозицијата која се бори во крајно нефер услови, кои вие како спортисти требаше да ги увидите кога веќе сте решиле да се вклучувате во политиката со судови и анализи...

Јеби га бре, Антиќу, се посра, а како добро само тераше, беше на пат да станеш сериозен спортски авторитет, јавна личност за респект, но ништо од тоа... Хорхе... Еееј, му дал поддршка на Хорхе... Беда у пичку матер, џабе ти е и НБА и сѐ, со ова се закопа за сите времиња...

Извор: Мактел
Слика: Свирачиња

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото