Тетовчани на протест

21.03.14 12:01

Десет дена пред истекот на рокот за поставување филтри на индустриските загадувачи и НИШТО не се случува. Тетовчани кои живеат во најзагадениот град во Македонија, протестираа пред Министерството за животна средина и бараа да се почитува законот.

„Не сакаме да се затвораат фабриките, но сакаме трајно решение. За нашиот живот се работи!”

Ќе се здружат ли повторно политиката и загадувачите против граѓаните?!

Фотографии: Ванчо Џамбаски

Слични содржини

Екологија / Око

ОкоБоли главаВицФото