Твитер идеи за Маратон транспарент

09.05.2014 09:37
Инспирација за навивачки Маратон транспарент

Македонската твитер заедница даде неверојатно голема креативна поддршка за осмислување навивачки транспарент за Виз Ер Скопскиот маратон, кој ќе се одржи на 11 мај 2014 (недела). За само неколку часа беа твитнати повеќе од 500 твитови со хаштагот #маратонТРАНСПАРЕНТ.

Ве повикуваме во недела да излезете на улица и да ги бодрите натпреварувачите! Би било супер да направите транспарент. Инспирирајте се од одличните твитови :) Доколку решите да преземете некои од овие, фер е барем да го потпишете авторот со неговото твитер име.

Се гледаме на улица со вашите транспаренти!

Виз Ер Скопски маратон ќе додели и награди за најдобрите 3 транспаренти (повеќе информации тука).

Нашиот избор:

 

ОкоБоли главаВицФото