Постери од Кан

15.05.14 12:48

Еден ден по отворањето на 67-то издание на филмскиот фестивал во Кан (со филмот „Грејс од Монако“ на Оливие Даан), потсетуваме на еден аспект на фестивалот кој поминува некако незабележан покрај целиот гламур и реакциите на критиката: дизајнот.

Претставуваме серија ретро постери од Канскиот филмски фестивал стари неколку децении, за кои не само фановите на винтиџ-дизајнот се согласуваат дека со својот квалитет отскокнуваат во однос постерите од поновите изданија.

Извор: vintag.es

Слични содржини

Графички Дизајн / Око
Графички Дизајн / Око
Графички Дизајн / Око
Графички Дизајн / Око / Историја
Графички Дизајн / Историја
Графички Дизајн / Око
Графички Дизајн / Око
Графички Дизајн / Око

ОкоБоли главаВицФото