IDAHO ден во Македонија

20.05.14 11:38

На 18 мај во Градскиот парк кај „Школка“ се одржа настан организиран по повод Idaho, Меѓународниот ден против хомофобијата и трансфобијата, првпат на јавен простор во Македонија. Настанот ја потенцираше нужноста од заштита на ЛГБТИ заедницата од дискриминација и претставуваше обид да се подигне свеста за ова прашање.

Фотографии: Ванчо Џамбаски

Слични содржини

Квир / Став
Квир / Око

ОкоБоли главаВицФото