БА-ЛЕТ

11.01.10 12:52

Ma Li била мошне талентирана професионална балерина пред да ја изгуби десната рака во сообраќајна несреќа во 1996 година, кога имала 19 години. Во септември 2005 година таа го запознала 21-годишниот Zhai Xiaowei. Тој загубил нога во сообраќајна несреќа кога имал четири години, а инаку бил тренер на националниот велосипедски тим за специјалните олимписки игри. Тој никогаш порано не танцувал, но таа го поканила да биде нејзин партнер во танцувањето.

Спотот во HD можете да го видите тука

 

 

Слични содржини

Спорт / Око
Живот / Око

ОкоБоли главаВицФото