Танцувачки семафор

22.09.14 12:57

Кој би помислил дека една толку мала промена на семафорот би можела да ја зголеми безбедноста на пешаците и да биде забавна во исто време! Но, погледнете што се случува кога танцувачкиот семафор ќе биде поставен на прометна раскрсница. Извонредно креативно решение!

Извор: Reshareworthy

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото