Анти-селфи огледало

08.10.14 11:14

„Ние сме нарциси“ на Клое Куре и Бертранд Лантиез е анти-селфи огледало, создадено со помош на малку вода и еден звучник. Колку подолго гледате во огледалото, толку подисторзирана станува вашата слика. На видеото подолу можете да погледнете како функционира овој интересен „расипувач на забави“ на сите љубители селфи фотките.

Извор: Behance

 

Слични содржини

Око
Око

ОкоБоли главаВицФото