Едноставно

21.11.14 15:30

„Едноставно“ (2013) е кратка едноминутна 2D анимација на германскиот режисер Маркус Венде, која на урнебесно смешен начин прави прошетка низ цела палета сексуални навики и духовито ги проблематизира компликациите околу пронаоѓањето соодветен партнер.

Звучните ефекти и музиката се на Лукас Јегер, а сценариото и позајмениот глас на режисерот Венде.

Simple - Animation by Markus Wende from Markus Wende on Vimeo.

Слични содржини

Музика / Око

ОкоБоли главаВицФото