Ретро гифови

25.11.14 13:56

Уметникот Џош Бриден (познат и под псевдонимот St. Francis Elevator Ride) кој живее и работи во Мемфис, е автор на серија психоделични винтиџ гифови, во кои ја покажува умешноста на колажирањето и како дигитален, и како аналоген уметник.

Неговите креации често се инспирирани од интерперсоналните врски помеѓу уметникот и најблиските луѓе околу него. Тој ги истражува темите на љубовта, сексот, илузијата и се обидува да ја одржи интимноста во својот креативен израз.

Извор: The Creators Project

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото