МТВ - ПРОГРАМА (груевистичка доба)

03.02.2010 00:42
logo-mrt.jpg

 

8:00 часот-Утринска програма - "Што сонуел премиерот"
10:00 часот - Ексклузивно за МТВ - 'Премиерот појадува"
11:00 часот-Репризa по 137 пат на 13-та седница на Влада на РМ
13:00 часот - Ексклузивно за МТВ-"Премиерот оди пешки до Влада"
14:30 часот - Прес конференција на Премиерот за новите 17 сијалици сменети во Влада.
15:00 часот - Труење со рекламни спотови на Владата
16:15 часот - директно вклучување на поставување на камен темелник за клозет во Сарамзалино од страна на Премиерот
16:30 часот - реприза по 37 пат на емисијата Гласот на народот" со Дејан Тониќ-ексклузивни гости - Премиерот, Влатко Ѓорчев, Александар Бичиклиски, Гордана Јанкуловска и други пастири на македонскиот народ.
18:00 часот - Обраќање на Бога до македонскиот народ
18:30 часот - Дневник на вмровски начин
19:00 часот - гледање на снимка од посетата на Влатко Ѓорчев во Австралија
19:30 часот - Труенње со рекламни спотови на Владата
20:45 часот - читање на писмото на Премиерот за линч на неистомислениците
20:50 часот - најава за Дневник - нова странска инвестиција во државата-"мистер Орце дон Камчев„ од Англиското село Кукуричани ќе инвестира 200 долари во нов хотел. Владата за таа цел му одобри бесплатно земјиште од 2 милиона евра субвенции и неплаќање данок во наредните 50 години.
21:00 часот – Дневник - Премиерот ја обвини опозицијата за свинскиот грип
21:30 часот - Доделување на новинарската награда - "како да се улижавам кај Премиерот" - добитник Слободан Тониќ за писмото "О Грујо пастиру наш"
21:45 часот - Македонски изворни песни - Брате Груевски. Имам верни другари сите вмровци, Храбар премиер господин Никола Груевоки. Грујо војводата итн.
23:00 часот – Ексклузивно - Премиерот си легнува
23:02 часот - демант од Впадата - "Премиерот работи 24/7, опозицијата лаже дека премиерот спиел навечер*
23:05 часот - За добра ноќ - Реприза по 138 пат од 13та седница на Владата
04:10 часот - Премиерот остварува
04 и 30 минути уствари, 30 минути после 04 часот уствари 4 и пол саата после полноќ. уствари у 4 ипол часот. Може е смешно ама не е за смеење - Топ шоу со коалициониот партнер во владата Амди Бајрам.

 

 Zakon

 Zakon

јако у пм! дајте го авторот

јако у пм! дајте го авторот вамо! јес да вакви заебанции имаше на времето у Балкан експрес (или како и да се викаше) на Трендо и Логин

MTV - programa

8:00 часот-Утринска програма - "Што сонуел премиерот"
Samo mi e maka shto jas moram da go ziveam toa shto toj go sonuval.

A na Sitel programata? :)

A na Sitel programata? :)

RTVM

radio televizija na vmrovska macedoniajaa,  ne e se taka CRNOoo

Слични содржини

Книжевност / Уживање / Култура

ОкоБоли главаВицФото