Топлење на ГТЦ

29.12.14 11:15

И покрај со снег затрупаните улици и непријатното време, граѓаните на Скопје повторно се собраа во голем број, овој пат да го стоплат саканиот ГТЦ.

Повеќе од 2.000 луѓе на уште еден начин се обидоа да пратат порака до арогантната власт дека не можеш да залепиш шпански скали и барокни кулиси каде што ќе ти текне. Едноставно, не е секоја идеа за плагијат добиена на прошетките во странство туку-така применлива. Дури ни во град кој веќе изгледа како Дизниленд.

Фотографии: Ванчо Џамбаски

Слични содржини

Активизам / Јавни Простори
Јавни Простори

ОкоБоли главаВицФото