Пратениците го трчаат почесниот круг: Реформски маратон

13.01.2015 11:40
Пратениците го трчаат почесниот круг: Реформски маратон

Почитувани колеги и граѓани!

Во среда (14 јануари) во 11 часот пред пратениците во Собранието на РМ ќе се најдат измените за законот во високото образование во среда. Да одиме и соодветно да ги пречекаме маратонците пред финишот, односно собраниските порти, со громогласен аплауз и честитки во трката за лоши реформи во образованието!

Ги покануваме сите студенти и граѓани да дојдат со свои пароли и свирчиња за да ги бодриме маратонците во нивната тешка трка - кој прв да стисне „ЗА“ законот и упропастување на образованието!

ОкоБоли главаВицФото