LIBRE!

07.02.15 15:18

LIBRE! е инсталација на француската улична уметница и креатор на оригами која работи под псевдонимот Mademoiselle Maurice. Колористичната и поетична инсталација е поставена на ѕид од зграда во Лисабон, а е посветена на слободата на изразување и толеранцијата.

Слични содржини

Око

ОкоБоли главаВицФото