По доделувањето на Оскарите

25.02.2015 13:31
По доделувањето на Оскарите

Lady Gaga

 

Годинешните Оскари поминаа во знакот на политичките говори. Аркет ја отвори низата по неверојатно иритантното обраќање на Џ.К. Симонс на кого Оскарот за споредна улога му го донесе ликот на садист (Whiplash). Дека тој садизам Џ.К. Симонс го сфатил многу сериозно, посведочи неговиот победнички говор со кој ги измачи сите присутни гости и гледачи ширум светот. „Викнете си ја мајката, викнете си го таткото“, порача американскиот глумец. Имав Чувство дека Лисински и Коркут му суфлираа од студиото на ХРТ, толку глупаво звучеше говорот.

Настрана од ваквите говори, ги пренесуваме фотографиите на Vanity Fair од атмосферата по доделувањето на Оскарите.

Jennifer Aniston, Justin Theroux

Steve Martin

Eddie Redmayne

Oprah Winfrey

J.K. Simmons

Rita Ora

Sacha Baron Cohen, Isla Fisher

Sofia Vergara

Natalie Portman, Rashida Jones

Ansel Elgort

Monica Lewinsky

Judd Apatow, Leslie Mann, Kate Upton

Mindy Kaling

Adam Levine, Bahati Prinsloo

Alejandro González Iñarrítu

Diane Kruger, Joshua Jackson

Jason Wu, Karlie Kloss

Conan O’Brien

Извор: MUF / Vanity Fair

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото