Даисуке Нимура

27.02.15 12:51

Претставуваме серија гифови од јапонскиот уметник Даисуке Нимура. Со извесна грубост и едноставност во изразот, како и со доза бизарен хумор, Нимура сепак успева да создаде прилично смпатични анимирани слики.

 

Извор: www.booooooom.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото