Прво па женско

09.03.15 15:21

 

 

Во рамките на  третото издание на фестивалот „Прво, па женско“кој од 6 до 8 март траеше во Младинскиот културен центар во Скопје, а во чиј фокус е жената, родовата еднаквост, нејзините права, нејзината реалност, се одржаа бројни предавања, проекции на филмови, перформанси и разни интерактивни креативни активности.

Атмосферата од третиот фестивалски ден ја доловуваме преку фотографиите на Ванчо Џамбаски, а повеќе детали во врска со одржаната програма можете да погледнете овде.

Фотографии: Ванчо Џамбаски

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото