На референдум за ГТЦ

07.04.15 12:06

Со музички настапи на The John, Џака Накот, Ана Костовска и Симон Киселички, како и со говори на повеќе архитекти и граѓани, вчеравечер започна кампањата „Излези за ГТЦ“, чија цел е да ги поттикне жителите на Општина Центар да излезат на референдумот и да се изјаснат за зачувување на автентичниот изглед на Градскиот трговски центар.

Ова е само прв од низата настани кои ќе следуваат, а во продолжение ја доловуваме атмосферата од синоќешниот собир преку фотографиите на Ванчо Џамбаски.

Фотографии: Ванчо Џамбаски

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото