Излези за ГТЦ

21.04.15 11:56

Пред претстојниот референдум за зачувување на оригиналниот изглед на ГТЦ и спас на овој исклучително значаен објект од чумата наречена „Скопје 2014“, повеќе јавни личности, граѓани и активисти дадоа поддршка и ги повикаа граѓаните на Општина Центар масовно да излезат и уште еднаш да кажат гласно НЕ против силувањето на Скопје.

Слични содржини

Јавни простори
Јавни простори / Филм
Јавни простори
Активизам / Јавни простори
Јавни простори / Став
Активизам / Јавни простори / Став

ОкоБоли главаВицФото