Груевски е болен легнал(а)

27.05.15 11:38

Среде целата мачна и тегобна атмосфера во земјава, предизвикана од најсериозната политичка криза во изминативе две децении, многу граѓани на Македонија се фаќаат за хуморот и сатирата како единствен начин за одржување на нормалноста.

Во видеото подолу можете да погледнете „ангажирана“ преработка на познатата народна песна „Што имала к’смет Стамена“, како коментар на политичката состојба во земјава.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото