Концерт на Walter Gross & Tenshun

01.06.2015 02:52
Концерт на Walter Gross & Tenshun

 

2 јуни, 20:00, КУЛА


Електро-нинџа тјун-хип-хоп-фрик-ноиз освежување во Кула!

Американските електронски музичари Валтер Грос и Теншун ќе ни донесат психоделични исечоци од нивните клаустрофобични звучни лаборатории кои ќе ве стават во хипер супер бит екстаза. Валтер Грос ќе ги претстави звуците на балтиморската експерименатална електронска сцена, а бит-мејкерот на Гонјасуфи-Теншун ќе ве врати во реалноста со своите дијаболични моќи за интензивни електро-структури.

Веб сајтот на Tenshun:
http://artistecard.com/tenshun

Веб сајтот на Walter Gross:
http://artistecard.com/waltergross

Влезот на концертот е со донација за поддршка на артистите што настапуваат. Висината на донацијата ја одредуваат самите посетители.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото